Transceivers / Networking / Produkter / Infotheek
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 Summa: 0:-
SwedishDutchNorwegianDanishFinnishEnglish

Hitta produkterna här:

Tillverkare
Typ
Data Link Protocol
Kabel typ

Filter


Produktstatus

Benämning Artnr LagerPris :- Antal   Jämför
Allied Telesis AT SPLX10/I
Allied Telesis AT SPLX10/I - SFP (mini-GBIC) transceiver module - Gigabit Ethernet - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm AT-SPLX10/I 77 1 110:-
Allied Telesis AT SPSX/I
Allied Telesis AT SPSX/I - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC multi-mode - up to 550 m - 850 nm AT-SPSX/I 19 998:-
Cisco
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm - for Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12 GLC-FE-100FX= 3 1 099:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm - for Catalyst 2960, 2960G, 2960S, 2970G, 3560, 3560E, 3560G, 3560V2, 3560X, 3750, 3750G GLC-GE-100FX= 100+ 1 464:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12 GLC-FE-100LX= 5 2 343:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - Fibre Channel - 100Base-SX - RJ-45 - for BLc3000 Enclosure; BLc7000 Single-Phase Enclosure; BLc7000 Three-Phase Enclosure  - New Retail 378929-B21 5 4 590:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - Gigabit Ethernet - 1000Base-SX - LC/PC multi-mode - up to 1 km - 850 nm - for Cisco 38XX, 7301 VAM2+; Catalyst 29XX, 3560, 3750; Catalyst Compact 2960; ME 4924, 6524  - Refurb GLC-SX-MMD-REF 2 481:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX, 1000Base-LH - LC/PC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for Cisco 38XX, 39XX, 4451, 892; Catalyst 29XX, 3650; ME 3600; Supervisor Engine 8; UCS 62XX  - New Retail GLC-LH-SMD 34 3 565:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX, 1000Base-LH - LC/PC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for Cisco 38XX, 39XX, 4451, 892; Catalyst 29XX, 3650; ME 3600; Supervisor Engine 8; UCS 62XX GLC-LH-SMD= 21 4 043:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC/PC multi-mode - up to 1 km - 850 nm - for Cisco 38XX; Catalyst 29XX, 3560, 3750; Catalyst Express 500; Supervisor Engine II-Plus-TS  - New Retail GLC-SX-MMD= 6 2 103:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - up to 100 m - for Catalyst 2970G, 3560, 3560E, 3560G, 3560X, 3750 GLC-T= 100+ 2 662:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - up to 100 m - for P/N: 10720-GE-FE-TX, 10720-GE-FE-TX=, 10720-GE-FE-TX-B, 10720-GE-FE-TX-B= SFP-GE-T= 36 2 626:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T / SFP (mini-GBIC) - for Aironet 1562D, 1562E, 1562I, 1562PS GLC-T-RGD= 1 2 289:-
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-ZX - LC/PC single-mode - up to 70 km - 1550 nm GLC-ZX-SMD= 15 23 403:-
Cisco Rugged SFP
Cisco Rugged SFP - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX, 1000Base-LH - LC single-mode - 1310 nm - for Cisco 3270, 3270 Rugged Integrated Services Router Card GLC-LX-SM-RGD= 16 6 414:-
Cisco Rugged SFP - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC/PC multi-mode - up to 550 m - 850 nm - for Cisco 2010, 2520, 3270; Aironet 1522; Catalyst 2960; Industrial Ethernet 30XX; MWR 2941 GLC-SX-MM-RGD= 28 3 222:-
Cisco Small Business MGBLH1
Cisco Small Business MGBLH1 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LH - LC - up to 40 km - 1310 nm - for P/N: MGBBX1, MGBLH1/EU, MGBLH1-UK, MGBLX1, MGBSX1-EU, MGBSX1-UK, MGBT1-EU, MGBT1-UK MGBLH1 100+ 1 551:-
Cisco Small Business MGBSX1
Cisco Small Business MGBSX1 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC  - New Retail MGBSX1 100+ 787:-
Cisco Small Business MGBT1
Cisco Small Business MGBT1 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 MGBT1 56 775:-
Dell
Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for Force10; Force10 TeraScale E-Series; Networking C7004, C7008; PowerConnect 81XX 407-10934 2 1 970:-
Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC multi-mode - up to 550 m - 850 nm - for Force10; Force10 TeraScale E-Series; Networking C7004, C7008; PowerConnect 81XX 407-10933 9 1 334:-
Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - up to 550 m - 850 nm - for Networking N2048, X1008, X1018, X1026, X1052, X4012; Open Networking S4810; PowerEdge FX2 407-BBOR 11 1 334:-
DIGITUS DN-81010
DIGITUS DN-81010 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - Gigabit Ethernet - 1000Base-SX - LC multi-mode - up to 550 m - 850 nm DN-81010 1 229:-
DIGITUS DN-81200
DIGITUS DN-81200 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 10 Gigabit Ethernet - LC multi-mode - up to 300 m - 850 nm DN-81200 1 443:-
D-Link DEM 310GT
D-Link DEM 310GT - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC - up to 10 km - 1310 nm - for D-Link DXS-1100-16, 1210-16, 3400-24, 3600-16; DGS 3630; Web Smart DXS-1210-12 DEM-310GT 3 601:-
HP
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 8Gb Fibre Channel (SW) - for HPE 8Gb, SN6000; StorageWorks 8/20q, 8Gb, MPX200, SN6000  - Refurb AJ718A-REF 14 225:-
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC - up to 10 km - for Aruba 2530, 2930F 24, 2930F 48, 5406; HPE 1700, 2610, 2810, 93XX, Switch XL 10/100/1000  - New Retail J4859C 100+ 1 916:-
HP ProCurve Gigabit-SX-LC Mini-GBIC
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC multi-mode - up to 550 m - for Aruba 2530, 2930F 24, 2930F 48, 5406; HPE 1700, 2610, 2810, 6120, Switch XL 10/100/1000  - New Retail J4858C 100+ 4 692:-
HP X120
HPE X120 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC - for HPE 1910, 3100, 36XX, 4200, 4500, 5120, 5500, 58XX, WX5002, WX5004; FlexFabric 1.92, 11908  - New Retail JD118B 3 2 694:-
HP X125
HPE X125 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LH - LC - up to 70 km - for HPE 12XXX, 3100, 36XX, 42XX, 45XX, 4800, 5120, 5500, 58XX, 95XX, A5800, WX5002, WX5004 JD063B 2 32 087:-
 
 Stäng   X
Infotheek uses cookies and similar techniques to enhance and personalise your experience. By continuing to using this website you are agreeing to this. View Privacy Policy for full details.