Transceivers / Networking / Produkter / Infotheek
Kundvagn
Visa priser inkl moms
Varor: 0 Summa: 0:-
SwedishDutchNorwegianDanishFinnishEnglish

Hitta produkterna här:

Tillverkare
Typ
Data Link Protocol
Kabel typ

Filter


Produktstatus

Benämning Artnr Lager      Jämför
Allied Telesis AT SPEX
Allied Telesis AT SPEX - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-EX - LC multi-mode - up to 2 km AT-SPEX 6 Logga in    
Allied Telesis AT SPFX/15
Allied Telesis AT SPFX/15 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 15 km - 1310 nm - for AT 8000S/16, 8000S/24, 8000S/24POE, 8000S/48, 8000S/48POE AT-SPFX/15 17 Logga in    
Allied Telesis AT SPFXBD-LC-13
Allied Telesis AT SPFXBD-LC-13 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 (TX) / 1550 (RX) nm AT-SPFXBD-LC-13 4 Logga in    
Allied Telesis AT SPLX10
Allied Telesis AT SPLX10 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm AT-SPLX10 100+ Logga in    
Allied Telesis AT SPLX10/I
Allied Telesis AT SPLX10/I - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm AT-SPLX10/I 22 Logga in    
Allied Telesis AT SPLX40/E
Allied Telesis AT SPLX40/E - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 40 km - 1310 nm AT-SPLX40/E 57 Logga in    
Aruba
HPE Aruba - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - LC single-mode - up to 10 km - for OfficeConnect 1820; HPE Aruba 2930F 12, 2930F 8G, 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX  - Demo D1 J4859D-D1 1 Logga in    
HPE Aruba - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX - LC multi-mode - up to 500 m - for OfficeConnect 1820; HPE Aruba 2930F 12, 2930F 8G, 2930M 40, 6300, 6405 48, 6405 96, 64XX  - Demo D1 J4858D-D1 6 Logga in    
Cisco
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm - for Catalyst 2960, 2960-24, 2960-48, 2960G-24, 2960G-48, 2960S-24, 2960S-48, 3560, 3560-12 GLC-FE-100FX= 20 Logga in    
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 4Gb Fibre Channel - fibre optic - LC multi-mode - up to 300 m - 850 nm - for P/N: DS-X9112, DS-X9112=, DS-X9124, DS-X9124=, DS-X9148, DS-X9148=  - Refurb DS-SFP-FC4G-... 6 Logga in    
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-BX-D - up to 10 km - 1490 nm - for Catalyst 4500E Series Line Card  - Refurb GLC-2BX-D-REF 2 Logga in    
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LH - LC - for Cisco 38XX; ASA 55XX; Catalyst Compact 2960; Integrated Services Router 11XX  - Refurb GLC-LH-SM-REF 1 Logga in    
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX, 1000Base-LH - LC/PC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for Cisco 38XX, 39XX, 4451, 892; 250 Series; Catalyst 29XX, 3650; ME 3600; UCS 62XX GLC-LH-SMD= 62 Logga in    
Cisco - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - for Integrated Services Router 1111, 1112, 1113, 1116, 1117, 1118; Nexus 93108, 93180, 9372  - Refurb SFP-GE-T-REF 19 Logga in    
Cisco Meraki
Cisco Meraki - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-TX - for Cisco Meraki MX100, MX400, MX600, MX80; Cloud Managed Ethernet Aggregation Switch MS420  - Bulk MA-SFP-1GB-T... 100+ Logga in    
Dell
Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - for Networking N3132, X1026, X1052; PowerEdge R440, R540, R740, R940, T440, T640 407-BBOS 5 Logga in    
Dell - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - for Force10; Networking C7008; PowerConnect 70XX, 81XX; PowerEdge VRTX 407-10439 27 Logga in    
Dell Networking - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX - up to 10 km - 1310 nm - for Networking N1524, N1548, S3124, S3148; Networking N2128, N3024, N3048, N3132, X1026, X1052 407-BBOO 3 Logga in    
DIGITUS DN-81101
DIGITUS DN-81101 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm DN-81101 1 Logga in    
D-Link DEM 211
D-Link DEM 211 - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm - for DES 1210; DGS 3100-24, 3100-24P, 3100-48, 3100-48P; xStack DES-3552 DEM-211 1 Logga in    
Extreme Networks
Extreme Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 1000Base-LX - LC - for Enterasys Matrix C1H124-48, E1; Matrix C2 Gigabit Stackable Switch MGBIC-LC09 5 Logga in    
Extreme Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 100Mb LAN - 100Base-FX - LC multi-mode - up to 2 km - 1310 nm - for Summit X150-24p, X150-24t, X150-48t 10067 100+ Logga in    
Extreme Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX, 100Base-FX - LC single-mode - up to 10 km - 1310 nm - for BlackDiamond 8806, 8810 10060 5 Logga in    
Extreme Networks - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-T - RJ-45 - for Enterasys Matrix C1H124-48; Matrix C2 Gigabit Stackable Switch; ExtremeCloud E2120 MGBIC-02 11 Logga in    
Extreme Networks Industrial Grade - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 10Base-T, 100Base-TX, 1000Base-T - RJ-45 - up to 100 m 10070H 8 Logga in    
Extreme Networks Industrial Temperature
Extreme Networks Industrial Temperature - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-LX / LC 10052H 69 Logga in    
Extreme Networks Industrial Temperature - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX (pack of 10) 10071H 5 Logga in    
Extreme Networks Industrial Temperature - SFP (mini-GBIC) transceiver module - GigE - 1000Base-SX / LC multi-mode - up to 550 m 10051H 100+ Logga in    
HP
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 4Gb Fibre Channel - for 4Gb SAN Switch; HPE 8Gb; StorageWorks 8/20, 8Gb, MSL2024, MSL4048, MSL8096, SN6000  - Refurb A7446B-REF 15 Logga in    
HPE - SFP (mini-GBIC) transceiver module - 8Gb Fibre Channel (SW) - for HPE 8Gb, SN6000; StorageWorks 8/20q, 8Gb, MPX200, SN6000  - Refurb AJ718A-REF 2 Logga in